Re: 2017 SANFL Trial Games
Posted:
Fri Mar 31, 2017 11:16 am
by DOC
Friday March 31
Norwood v Adelaide (Coopers Stadium) 7.15pm
Norwood
League
Dawe, Smart, Miller, Fuller, Bartlett, Terlich, Georgiou, Bampton, T. Forster, A. Forster, Nunn, Grigg, Richards, Jefferies, Bode, Bower, Giro, Wilson, Webber, Roocke, Baulderstone, Kirwan, Viney, Shenton, Levicki, Giannini, Phillips.
Reserves
Hartman, Pascoe, Hewson, Fahlbusch-Moore, Astbury, Pisani, Valente, Beilby, Carter, Phillips, Giro, DiStefano, Pedro, Breden, M. Coles, Carroll, Olsson, Jordan Miller, North, Hupfeld, Josh Miller, Zeni, J. Richards.
Adelaide
League
Beech, Thompson, Gallucci, Greenwood, Poholke, Himmelberg, Signorello, Gore, Hunter, Dear, O’Brien, Jarman, Brown, Boxer, Murphy, Wittwer, Launer, Blyth, Leigh, Minns, Oats, Hill, Tharaldsen, DeMichele.
West Adelaide v Glenelg (City Mazda Stadium) 7.10pm
West
League
Agostino, Bates, Batley, Beard, Burgess, Caire, Carger, J. Evans, Favretto, Haysman, O. Johnson, Karpany, Majok, Middleton, J. Noble, Peter, Pillion, Porplyzia, Schiller, J. Stevens, Turner, Wasley-Black, Watchman, Wilson.
Reserves
Badger, Bottin, Crump, L. Evans, Halkias, Hay, Heitmann, Holliday, Inglis, I. Johnson, Kewell, Klemke, Lynch, M. Noble, Rankine, L. Ryan, Satanek, Scott, Stidiford, Vassallo, Waite, Webb, West.
Glenelg
League
Agnew, Barry, Bradley, Chalmers, Earl, B. Edwards, Joseph, Koster, Martini, McBean, B. Merrett, M. Merrett, McGinty, I. Milera, T. Milera, Montgomery, Nicholson, O’Keeffe, Sawford, Scharenberg, Scott, Sellar, Vitkunas, Walker.
Reserves
Bailey, Boyle, Buchanan, Casey, Chichester, Denton, J. Edwards, Evans, Farquhar, Kennedy, May, B. McCarthy, McKay, Noble, Robinson, Schott, Slade, Strange, Sullivan, Sumner, Trembath, Wong, Woolard.
Saturday April 1
Central v Sturt (My Money House Oval) 2.10pm
Central
League
F: Hannath, Butcher, Jenner
HF: Presbury, Holman, Stevens
C: Goodrem, Hoskin, Hewett
HB: Hanna, Broadwood, Furnell
B: Haydon, Collier, Prior
R: D. Fort, Jansen, Glenn
INT: Dew, Llewellyn, T. Schiller, Richardson, Templeton
Reserves
Baldwin, Barreau, Boyle, Claughton, Coleman, Costanzo, Dodd, Dunn, Eberhard, Gillard, Grieg, Griffiths, J. Habel, Lehman, Matthews, McKenzie, Milne, Russo, Stewart, Waldhuter, Walter, Weaver, Zobel.
Sturt
League
Crowden, Carey, J. Hone, Hansen, F. Evans, Stephens, Kirkwood, Sumner, P. Wilson, M. Evans, McMahon, Beard, Colquhoun, Page, Campbell, Penfold, Osborn, Gilfoy, Parella, Read, Slimming, Crocker, Riley, Mutton, Paprotny.
Reserves
Thiele, Veale, Sutcliffe, D. Wilson, Powell, Coulson, Hargreaves, Wildman, Zerk-Thatcher, Moriarty, Edmonds, Hayden, Dodd, Hadden, Applebee, Haren, Bedford, Coleman-Jones, Telford, Fahey-Sparks, Callins, Musolino, Coomblas, Fielding.
Woodville-West Torrens v South Adelaide (Maughan Thiem Hyundai Oval) 2.10pm
Eagles
League
Comitogianni, Johansen, Petrenko, Wundke, N. Hayes, Elsworthy, Boyd, Hall, Allmond, Borholm, J. Gaffney, McGregor, Thompson, Whittlesea, Summerton, Rowland, Goldsworthy, J. Hayes, Lewis, Stewart, Sinor, Giuffreda, Poole.
Reserves
Woods, Jolly, Lee, Minney, West, Longbottom, X. Redden, Wehy, A. McPherson, Haylock, Hawkins, Giles, W. McPherson, Firns, Wood, Smith, Martin, Miller, Heinjus, Georgeson, Westbrook, Hoare, Whinnen, Drogemuller.
South
League
Fields, Haines, Seccull, Crabb, Overall, Rose, Liddle, Davis, Haren, Cross, Barnes, Heaslip, Durdin, Hunter, Rankine, Bass, Newell, Schwarz, S. Taylor, Cailotto, Ellison, McMahon.
Reserves
Ah Chee, Gotch, Szust, Mott, Moyle, Raitt, Millman, Whimpress, Blackwell, Fairlie, Steele, Helyar, Need, Patterson, Damin, Gillett, Neville, Drew, McKinnon, Fitzgerald, Tyllis, Allevi.